RUS LAT
 Biežāk uzdotie jautājumi
1.    Kas ir sniega barjeras? Un kāpēc tās ir nepieciešamas?
Sniega barjeras StopSniegs un KULO ir izgatavotas no polikarbonāta, caurspīdīga, ļoti izturīga un viegla materiāla. Tās tiek uzstādītas jumtas seguma apakšējā daļā un izpilda sniega barjeras pamatuzdevumus: vienmērīgi sadala sniega slodzi uz jumta un aiztur sniega kārtu, nodrošinot sniega un ledus lēnu un drošu kušanu, ar to novēršot sniega un ledus saslīdēšanu un krišanu no jumta. Tās nodrošina nepieciešamo cilvēku dzīvības un veselības aizsardzību, kā arī novērš materiālos zaudējumus, kuri varētu rasties sniega vai ledus krišanas no jumta rezultātā. KULO sniega barjerām ir daudz priekšrocību, tai skaitā arī: tās nav pakļautas korozijai un ir izturīgas pret atmosfēras iedarbībām. Polikarbonāta sniega barjeru (garantētais) minimālais kalpošanas termiņš ir 25 gadi!
2.    Kāpēc polikarbonāta sniega barjeras ir labākas par metāliskām?
Pirmoreiz polikarbonāta sniega barjeras parādījās 1976.gadā ASV pēc neskaitāmo negatīvo atsauksmju rindas ražotajam par to ekspluataciju. Metālisko sniega barjeru izmantošanas trūkumi ir acīmredzami: zemas temperatūras laikā metāls paliek trausls, no mitruma iedarbības rotas plaisas. Dažreiz metāliskam  sniega barjerām ir reakcija ar dažiem jumtas seguma metāliem, savukārt, tas sekmē jumta seguma metāliskā pārklājuma koroziju. Iztvaicēšanās laika ūdens paliek koncentrēts, un ūdens plēve paliek pavadošāka, kā rezultātā ūdens veido galvanisko efektu, kurš ir rūsas rašanās iemesls. Šī parādība parasti notiek tad, kad ūdens nokļūst plaisās, piemēram, zem skrūves vai starp metāliskās sniega barjeras pamatu un metālisko jumta segumu. Nokrāsoto metālisko sniega barjeru korozija, kā likums, sāk formēties berzes vietās. Ja šīs problēmas netiek savlaicīgi pamanītas, tas draud ar lēnu jumtas sabrukšanu.
Tāpēc metālisko sniega barjeru uzstādīšana nav ilgtermiņa risinājums.
Par problēmas risinājumu kļuva polikarbonāta sniega barjeru izgudrojums. Šī ideja ir tik unikāla, kā pirmoreiz saņēma patentu 1978.gadā ASV. Sniega barjeras StopSniegs un KULO – ir pilnveidota amerikāņu modeļa konstrukcija, kura izturēja daudzos izmēģinājumus stipras snigšanas un atkušņu nosacījumos, tika patentēta un tagad tiek ražota Somijā.
Metālisko sniega barjeru atšķirības no polikarbonāta sniega barjerām:
1.            Ja metāliskā sniega barjera saskaras ar jumta segumu, tad notiek korozijas reakcija (rūsa) un priekšlaicīgi sāk veidoties jumta seguma pārklājuma erozijas un plankumi, bet šie procesi ne tikai pavājina jumta konstrukciju un paātrina remonta nepieciešamību, bet palielina izdevumus tā uzturēšanā. Ar polikarbonāta sniega barjerām galvaniskā korozija starp polikarbonātu un metālu nenotiek, atbilstoši, jumta seguma pārklājuma kalpošanas termiņš palielinās.
2.            Aukstā laikā metāliskās sniega barjeras (it īpaši nekvalitatīva lējuma) var palikt trauslas, deformēties un saplīst zem sniega smaguma. Sniega barjera no polikarbonāta nav pakļauta temperatūru izmaiņām un katra KULO sniega barjera iztur sniega slodzi līdz 1100kg.
3.            Metāliskās sniega barjeras paratsi tiek uzstādītas vienā rindā, parastais garums sastāda no 1,5 līdz 3,0 metriem. Lielas sniega slodzes gadījumā pastāv varbūtība, ka viena sniega barjeru rinda var neizturēt smagās sniega masas lavīnveida noslīdēšanu. StopSniegs un KULO sniega barjeras tiek uzstādītas vairākās rindās šahveida kārtībā, t.i. sniega barjeras tiek sadalītas uz vairākiem segmentiem dažādā augstumā, kas ļauj vienmērīgi sadalīt sniega slodzi pa visu jumtu.
4.       Parasti, metālisko sniega barjeru uzstādīšanai ir nepieciešamas papildus stiprinājums, ko ir nepieciešams paredzēt vēl celtniecības laikā. KULO jumta barjeras neprasa papildus jumtas seguma sagatavošanu un var tikt uzstādītas jebkura garumu, augstumu vai slīpa jumta izliekuma.
Neriskējiet – nebojājiet Jūsu dārgo un skaisto jumta segumu ar neizturīgām metāliskām sniega barjerām! Pielietojiet oriģinālās StopSniegs un KULO polikarbonāta sniega barjeras.
3.    Kāda ir cena?
StopSniegs un KULO– ir ausgtas kvalitātes polikarbonāta sniega barjeras, un tas ir pieradījies vairāku gadu ekspluatācijā Somijā. Sniega barjeras StopSniegs un KULO pārcietušas neskaitāmas testēšanas un izmeģinājumus Somijā, un tas ir apliecināts ar Eiropas kvalitātes sertifikātu un garantēti strādās uz Jūsu jumta! Nepērciet lētas, nepārbaudītas konstrukcijas, pērciet oriģinālas, patentētas polikarbonāta sniega barjeras, kuras ir paredzētas izmantošanai ziemeļu valstīs. Oriģinālās sniega barjeras ir dārgākas, nekā jebkurš viltojums vai imitācija, bet to kalpošanas termiņš un izmantošanas kvalitāte apmierinās visas Jūsu vēlmes.
4.    Vai ir svarīgi sniega barjeru izmēri, forma un stiprināšanas paņēmiens?
Sniega barjeru StopSniegs un KULO izmērs un forma nosaka to spēju noturēt ledus un sniega kārtu uz jumta. Sniega barjerām jābūt uzstādītām uz pirmās jumta latas, kur faktiski noslīd sniega un ledus pamatmasas. Gludās StopSniegs un KULO malas samazina bojājumu varbūtību uzstādīšanas laikā un vieglāku apsaimniekošanu  nākotnē.
5.    Vai ir svarīgs intervāls starp sniega barjerām?
Pareizs intervāls sniega barjeru montāžas laikā ir tikpat svarīgs, cik nepieciešamo stiprināšanas materiālu izvēle. Intervāls StopSniegs un KULO sniega barjeru uzstādīšanai tiek aprēķināts pamatojoties uz jumta slīpumu, garumu un jumtas seguma pārklājuma veidu. Jāņem vērā arī ierastais sniega kārtas biezums dotajā apkārtnē.
6.    Kā es varu izmērīt sava jumta slīpumu?
Lai uzzinātu jumta slīpumu, nepieciešms ieskatīties būvniecības dokumentācijā vai mājas projektā. Ja tādas iespējas nav, tad var iegādāties instrumentu – „leņķmēru” vai griezties pie būvniecības vai jumta seguma speciālista pēc konsultācijas.
7.    Kāds sniega barjeru daudzums ir nepieciešams manam jumtam?
Jums jāzina jumta slīpums (aprēķinu sk.augstāk), spāru garums un plākšņu platums starp teknēm. Izmantojiet sadaļu „Aprēķini uzstādīšanai” vai "Sniega barjeru aprēķina kalkulators" sniega barjeru uzstādīšanas projektēšanai uz Jūsu jumta.
8. Vai ir iespējams pašam uzstādīt sniega barjeras bez speciālista piesaistīšanas?
KULO sniega barjeru montāžu var veikt patstāvīgi, uzmanīgi iepazīstoties ar „Montāžas instrukciju”, bet ja Jums nav pieredzes darbam uz jumta, mēs tomēr iesakam griezties pie pieredzējuša jumiķa. Ja Jūs nolemjat patstāvīgi uzstādīt jumta barjeras, tad ir nepieciešams nodrošinaties ar speciāliem apaviem un speciālu drošības trosi darbam uz jumta. SIA SANNE BALTIK nenes atbildību par uzstadīšanas procesu un papildmateriāliem, kuri tiks izmantoti sniega barjeru uzstādīšanas procesā.
9.    Kāpēc sniega barjerām jābūt uzstādītām uz jumta vairākās rindās?
Jā, instrukcijā ir norādīts, ka jumtam jābūt aprīkotam vismaz ar divām sniega barjeru rindām, bet tas nenozīmē, kā ar vienu zigzagveida līniju nebūs pietiekami vairāku gadu garumā, tomēr ilgtermiņā sniega barjeru nostiprinošās skrūves lielas slodzes rezultātā tiek pakļautas deformācijai.
StopSniegs un KULO polikarbonāta sniega barjeru montāžas instrukcija īpaši neatšķiras no standarta, bet atšķirībā no parastajām, polikarbonāta sniega barjerām jābūt uzstādītām šahveida kārtībā.
Sniegainā ziemā uz slīpa jumta pastāv risks, ka sniegs ar savu masu salauzīs  tradicionālo sniega barjeru uz daļām, un viena sniega barjeru rinda, dotajā gadījumā, spēs noturēt sniega lavīnu kas slīdes no augšas. Sniega barjeras StopSniegs un  KULO jau sākotnēji tiek sadalītas pa segmentiem, tādējādi vienmērīgi sadalot sniega slodzi pa visu jumta segumu.

 

 

 

SIA GRETO

Bauskas 16D, Rīga, LV 1004

info@sniegabarjeras.lv

+371 22 00 42 39

 

My status

All right reserved © www.sniegabarjeras.lv